Trendy wnętrzarskie 2022 – co przyniesie nowy rok?

Osoby, które planują prace wykończeniowe swojego mieszkania lub domu na 2022 rok, z pewnością są ciekawe tego, jakie trendy aranżacyjne będą królować w tym okresie. Jeżeli chcemy podążać za modą i interesuje nas, co znajdziemy wtedy w sklepach, właśnie nadarza się ku temu idealna okazja! Jak będą wyglądać więc najmodniejsze wnętrza w 2022 roku?

2022 rok w dużej mierze będzie przedłużeniem trendów z roku bieżącego. A zatem pozostaniemy przede wszystkim w klimatach bliskich naturze i ekologii. Modne pozostaną aranżacje ciepłe, przytulne i jednocześnie funkcjonalne. Nie minie także trend na rzeczy handmade, czy w stylu vintage. Oczywiście pojawi się również sporo nowości, które tchną do przyszłych aranżacji powiew świeżości! Możemy liczyć z pewnością na sporo kontrastów. Z jednej strony warto więc zainteresować się minimalizmem i stylem skandynawskim. W opozycji stanie natomiast moda vintage oraz inspirowana latami 80.

Modne kolory we wnętrzach na rok 2022

Rozpoczynamy od bazy, tła aranżacyjnego, czyli kolorów. Nieprzemijająca miłość do natury i ekologii sprawią, że w naszych wnętrzach wciąż pozostaną kolory ziemi. Beż, szarość, brąz, orcha, piasek, ecru, czy karmel.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługiwać będzie zieleń. Zarówno głęboka, ciemna, czysta, taka jak szmaragd, jak i jasna, delikatna. Tutaj mowa przede wszystkim o odcieniu jasnozielonym, takim jak świeża mięta, eukaliptus, czy elegancka oliwka.

W opozycji do zieleni w roku 2022 w czołówce kolorystycznych trendów znajdzie się… fiolet! Jest to dość zaskakująca pozycja, zwłaszcza że dawno nie pojawiał się on już w propozycjach aranżacyjnych. Podobnie jak zieleń, tutaj również będziemy mieć miejsce na zastosowanie zarówno głębokich, intensywnych, jak i jasnych, łagodnych odcieni.

Modne meble we wnętrzach na rok 2022

Meble? Przede wszystkim meble modułowe! Oczywiście są one znane nie od dziś, jednak w 2022 roku nabiorą nieco nowego charakteru i jeszcze bardziej ugruntują swoją pozycję. W nachodzącym sezonie modne będą w szczególności niskie bryły. Kanapy z nisko osadzonymi siedziskami, niskie komody, szafki. Inspirowane stylistyką japońską. Gdzie ich szukać? Odpowiedzią jest oczywiście internetowy sklep meblowy.

Wśród trendów na nadchodzący rok znalazły się także meble o obłych, miękkich liniach i łagodnych kształtach. Pokryte miękkimi tkaninami tapicerskimi.

W opozycji znajdą się meble vintage oraz inspirowane latami 80., które wrócą do łask w nowym sezonie. Możemy więc pokusić się o połączenie minimalistycznych, modułowych brył z bardziej krzykliwymi, wzorzystymi elementami.

Modne materiały we wnętrzach na rok 2022

W 2022 roku nie rezygnujemy z przytulności, ciepła, jakie powinny gościć w naszych domach i mieszkaniach. Niezbędne są do tego oczywiście miękkie tkaniny. Tutaj po raz kolejny nie zabraknie kontrastów. Z jednej strony dużym zainteresowaniem cieszyć będzie się miękki, elegancki welur, a z drugiej naturalny, ekologiczny len.

Jeżeli chcemy zaaranżować nasze wnętrza modnie, nie możemy ponadto zapomnieć o naturalnych, luksusowych kamieniach. Jeszcze większą popularność zyska marmur, a także klasyczne, szare kamienie o gładkich strukturach.

W nadchodzącym sezonie warto wygospodarować również miejsce na dekoracje lub meble z bambusa. Surowiec wykorzystywany już w starożytności co kilka sezonów trafia do największych aranżacyjnych trendów. Tak będzie najpewniej i w nowym roku.