Siedzisko w przedpokoju – czy jest potrzebne?

Wiele osób uważa, że siedzisko w przedpokoju to zbytek. W niektórych sytuacjach może jednak okazać się ono bardzo przydatne. Siedzisko w przedpokoju nie musi służyć wyłącznie jako dodatkowe miejsce do siedzenia, ale i jako element dekoracyjny, a nawet schowek do przechowywania! 

Kiedy warto zdecydować się na siedzisko w przedpokoju?

Dodatkowe miejsce do siedzenia w przedpokoju pozwala na o wiele bardziej komfortowe zakładanie i ściąganie obuwia, a także ogólne przygotowywanie się do wyjścia. Docenisz je szczególnie wtedy, gdy staniesz przed wyzwaniem ubrania kłopotliwych butów, m.in. wysokich, czy wymagających wiązania.

Oryginalne pufy z oparciem w nowoczesnym przedsionku.

Siedzisko w przedpokoju przyda się zwłaszcza w domach osób starszych, jak i mających trudności w poruszaniu się. Docenią je ponadto rodzice, którzy dzięki temu praktycznemu elementowi wyposażenia będą mogli w spokoju ubrać dziecko do szkoły, czy przedszkola. Dodatkowe miejsce do spoczynku będzie także wygodnym rozwiązaniem w każdym innym przypadku – jeśli czekasz w przedpokoju na pozostałych domowników, czy też przyjmujesz gości.

Jakie rodzaje siedzisk do przedpokoju wyróżniamy?

Co dokładnie skrywa się dzisiaj pod pojęciem siedziska do przedpokoju? Może być to w szczególności:

  • puf – czyli zgrabny, ustawny i wyjątkowo łatwy w aranżacji mebel, który sprawdzi się w każdym przedpokoju. Możesz umieścić go zarówno w przestronnych, jak i mniejszych wnętrzach, w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz, aby Twój puf odznaczał się jeszcze większą funkcjonalnością, wybierz modele z ukrytym schowkiem! Tego rodzaju wyposażenie znajdziesz w internetowym sklepie meblowym.
  • fotel – jeżeli dysponujesz nieco większą przestrzenią, a przy tym zależy Ci na bardziej komfortowych warunkach do spoczynku, wstaw do przedpokoju fotel. Może być to fotel skandynawski, nowoczesny, czy typu uszak. Fotel w odróżnieniu od pufa pozwoli Ci na wygodne podparcie pleców i dłoni.
  • szafka na buty z miejscem do siedzenia – w sklepie meblowym dostrzeżesz dzisiaj także praktyczne szafki na buty 2w1 z dodatkowym miejscem do siedzenia. To świetne rozwiązanie do niewielkich przedpokojów, w których nie masz już miejsca na żaden dodatkowy mebel. Dzięki tapicerowanemu siedzisku zwykła szafka na obuwie przez długie lata będzie służyć Ci jako fotel podczas przygotowywania się do wyjść i powrotów do domu!
  • siedzisko w garderobie na wymiar – popularnym rozwiązaniem są ponadto miękkie siedziska, stanowiące integralną część garderoby wykonywanej na wymiar.

Siedzisko w przedpokoju – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kluczową kwestią przy wyborze idealnego siedziska do przedpokoju będzie przede wszystkim wolna przestrzeń, jaką możesz przeznaczyć na ten mebel. Najmniej miejsca zajmie puf, z kolei szafka na buty 2w1 nie będzie wymagać żadnych dodatkowych ingerencji w obecny wystrój przedsionka.

Dwa fotele w dużym, przestronnym przedpokoju w stylu klasycznym.

Pod uwagę trzeba wziąć także indywidualne potrzeby osoby, której takie siedzisko ma służyć. Jeżeli urządzasz przykładowo przedpokój dla seniora, w roli siedziska najlepiej sprawdzi się fotel z oparciem i podłokietnikami. U wielodzietnych rodzin, na przykład z dwójką lub trójką dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie natomiast siedzisko w garderobie wykonywanej na wymiar. Można zaprojektować je w takiej sytuacji nie tylko z myślą o jednej, ale i dwóch, a nawet trzech osobach. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką przestrzenią dysponujesz.