Różne odsłony szafek na buty do przedpokoju

Przedpokój to reprezentatywna część każdego domu i mieszkania. Pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy i które widzimy zaraz po przekroczeniu progu wejściowego. Warto zatem zadbać o to, aby został on urządzony nie tylko w sposób estetyczny i modny, ale również funkcjonalny i wygodny. Jednym z podstawowych mebli, jaki powinien znaleźć się w każdym przedpokoju, jest szafka na buty. Dzisiaj to właśnie na tym elemencie wyposażenia skupimy naszą uwagę!

Szafka na buty – na co zwrócić uwagę?

Szafka na buty to absolutnie podstawowe wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym przedpokoju. Dzięki niej skutecznie rozwiążemy problem przechowywania naszego obuwia, które zamiast pod nogami i w przejściu, zostanie umieszczone w ukryciu. Bez niezliczonej ilości butów na podłodze nasz przedpokój z pewnością stanie się bardziej uporządkowany, przestronny i elegancki.

Poszukując idealnej szafki do swojego holu, zwróćmy uwagę na jego wielkość, liczbę wszystkich domowników, a także rodzaj i ilość obuwia, jakie chcemy przechowywać konkretnie w tym miejscu. Bardzo ważnym elementem wpływającym na funkcjonalność szafki jest także rozmieszczenie tworzących ją półek. Optymalna wysokość na standardowe obuwie to 20-25 cm. Jednakże, gdy planujemy przechowywać w niej wysokie kozaki, wysokość ta powinna wynosić minimum 40 cm. Dwa podstawowe modele, pomiędzy jakimi będziemy wybierać to szafki otwarte i zamknięte. Zakupów możemy dokonać w internetowym sklepie meblowym, gdzie szybko zapoznamy się z całym dostępnym asortymentem, pochodzącym od różnych producentów.

Szafka na buty z miejscem do siedzenia

Jednym z wygodniejszych modeli dostępnych na rynku jest szafka na buty z integralnym, miękkim siedziskiem, taka jak szafka HYGA 02. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybierając jeden mebel, zyskamy tak naprawdę dwa.  Nie będziemy bowiem musieli doposażać naszego przedpokoju w pufę, fotel lub taboret. Jest to model z zabudowanymi półkami, jednakże producent oferuje nam również jego otwarty odpowiednik. To, na który z nich się zdecydujemy, będzie zależeć tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Szafki posiadające zamknięcie są z pewnością bardziej dyskretne, a także potęgują wrażenie porządku.

Szafka na buty otwierana do dołu

Szafki posiadające drzwiczki otwierane do dołu to klasyczne modele, gwarantujące dużą ilość miejsca na buty. Zapewniają one ponadto bardzo dobre warunki do jego przechowywania, co odgrywa  znaczącą rolę w przypadku m.in. szpilek. Ze względu na mechanizm otwierania drzwiczek, szafki te potrzebują jednak odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi nam swobodny i wygodny dostęp do obuwia. Przykładem omawianego modelu jest szafka na buty GLOSS 05.

Szafki do małych i wąskich przedpokojów

Przeważnie, najbardziej problematyczne do zaaranżowania okazują się wąskie, małe przedpokoje. Jeśli nasz przedsionek zalicza się właśnie do takich, zagospodarujmy go równie wąską, a zarazem wysoką szafką na buty. Doskonałym rozwiązaniem są modele posiadające uchylane drzwiczki, gdzie buty umieszcza się pod skosem. W ten sposób oszczędzamy miejsce, potrzebne do ich wygodnego przechowywania.

Rozwiązania 2w1

Rozwiązania 2w1 sprawdzą się nie tylko w niewielkich przedpokojach, ale również tych o standardowym metrażu, których nie chcemy zastawiać „niepotrzebnym” wyposażeniem. Jest to m.in. szafa przesuwana z wydzielonym na dole miejscem na obuwie, czy też szafka na buty, posiadająca szufladę do przechowywania, przykładowo czapek, szalików i rękawiczek. Ponadto, propozycją szafki 2w1 jest także szafka na buty TIFFANY 3k. Ze względu na swoją wysokość, dostarcza nam ona górną półkę na telefon lub pudełko na klucze i akcesoria.