Przegląd kompletów wypoczynkowych do pokoju w stylu skandynawskim

Styl skandynawski należy bezsprzecznie do jednych z największych i ani na chwilę nietracących na popularności trendów wnętrzarskich. Doskonale odnajduje się on w absolutnie każdym pomieszczeniu, począwszy od salonu, a skończywszy na łazience. Dzisiaj pozostaniemy jednak na dłużej w pokoju dziennym, aby znaleźć najlepsze komplety wypoczynkowe, które będą idealnym zwieńczeniem skandynawskiej aranżacji.

Jak opisać styl skandynawski?

Co sprawiło, że w tak dużym stopniu polubiliśmy wnętrza urządzone w stylu spotykanym u mieszkańców północy?

Styl skandynawski jest przede wszystkim praktyczny, funkcjonalny. Nie rezygnuje przy tym z rozwiązań wpływających na niezwykle przytulny i ciepły klimat każdego z pomieszczeń. Jasne i lekkie wnętrza, wypełnione naturalnymi dodatkami doskonale oddziałują na nasz nastrój. Zwłaszcza przy braku pogody i naturalnego światła. Styl skandynawski w swojej podstawowej odsłonie bazuje na bieli, szarościach, drewnie oraz akcentach czerni. Obecnie jednak podobnie jak wiele innych wystrojów ewoluował, dlatego też może przybierać barwniejsze, bardziej urozmaicone formy.  Zalicza się do nich m.in. scandi chic, czy styl skandynawski w wersji folk, która jest uznawana za jego najbardziej kolorową odmianę. Odwiedzając internetowy sklep meblowy, natkniemy się na wiele zestawów meblowych oraz dodatków, które pozwolą nam zaaranżować nasz dom zgodnie z pożądanym i ulubionym nurtem.

Meble wypoczynkowe do skandynawskiego pokoju dziennego

Meble wypoczynkowe w stylu skandynawskim powinny wyróżniać się prostą formą o lekkim i zgrabnym charakterze, pasującym do rodzaju wybranych mebli. Warto mieć na względzie, że w salonie skandynawskim w zdecydowanej większości przypadków nie spotkamy się z meblami obitymi skórą naturalną lub eko. Największą popularnością cieszą się natomiast klasyczne tkaniny tapicerskie (m.in. strukturalne, plusze, szenile). Charakterystycznym elementem wyposażenia inspirowanego stylistyką skandynawską są również drewniane nóżki, które wykorzystuje się zarówno w meblach skrzyniowych, jak i tapicerowanych. Nadają one bryłom lekkości, dlatego też są często wybierane do niedużych salonów.

Jeśli chcemy zaaranżować salon w klasycznej odmianie stylu skandynawskiego, w wystrój naszego pokoju dziennego idealnie wpisze się zestaw TANGO 3+1+1. Jest to trzyosobowa wersalka oraz dwa fotele, utrzymane w prostym, minimalistycznym stylu. Meble te wyróżniają się regularną formą, o subtelnie zaokrąglonych brzegach. Ciekawy akcent stanowią w tym przypadku wspomniane wcześniej nóżki z jasnego drewna oraz subtelne pikowania na siedzisku, zagłówku oraz po bokach. Szara tkanina obiciowa będzie świetną bazą do zastosowania bardziej fantazyjnych poduszek dekoracyjnych, czy zasłon na oknach.

W skandynawskich aranżacjach nie brakuje również miejsca na kolory, a meble wypoczynkowe są idealnym sposobem do ich wprowadzenia. Jeśli w naszym pokoju dziennym przeważają klasyczne barwy, kolorowy i wyróżniający się zestaw tapicerowany będzie świetnym wyborem. Taki jak wersalka LATINA ze sprzedawanym osobno fotelem. Do wnętrz skandynawskich pasują zarówno ciepłe i delikatne pastele, jak i kolory ciemniejsze lub bardziej soczyste, m.in. butelkowa zieleń, żółć, czy mięta.  Możemy oczywiście wykorzystać barwny akcent w dużo mniejszym zakresie, na przykład w postaci samego fotela lub pufy.

Skandynawskie meble wypoczynkowe nie muszą oczywiście posiadać drewnianych, podtrzymujących je nóżek. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią dzienną, do której będą pasować masywniejsze meble, nasz wybór może wpaść na rozłożyste kanapy, sofy lub narożniki, np. narożnik ENZO III. Więcej propozycji kompletów wypoczynkowych do skandynawskiego salonu znajdziesz w sklepie.

naroznik-enzo-iii