Kontenerki pod biurka – funkcjonalność i wygoda

Każda przestrzeń biurowa, bez względu na to, czy zlokalizowana w siedzibie firmy, budynkach publicznych, czy też we własnym domu lub mieszkaniu, wymaga umiejętnego zorganizowania. W zachowaniu porządku pomagają nam przede wszystkim niezbędne w tych miejscach regały i szafki na dokumenty. Nie są to jednak jedyne elementy wyposażenia, które świetnie nadają się do tego zadania.  W większości współczesnych biur spotkamy się dzisiaj również z kontenerkami. Dlaczego warto zdecydować się na ten mebel i jakie są jego zalety?

Kontenerki to niewielkie i poręczne szafki, najczęściej składające się z trzech lub czterech szuflad. Zainteresowanie tym rodzajem mebli nieustannie rośnie, ponieważ charakteryzują się one bardzo dużą funkcjonalnością, wszechstronnością i wygodą użytkowania. Nie zajmują również dużo miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku małych lub zastawionych przestrzeni biurowych.

 

Co wyróżnia kontenerki do biurek? Kontenerki mobilne

Obecnie, nie wszystkie nowoczesne biurka są wyposażane w integralne miejsce do przechowywania akcesoriów papierniczych i biurowych. Najczęściej właśnie w takich sytuacjach będziemy potrzebować kontenerków, które zajmą przestrzeń pod blatem i zapewnią nam szybki dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów.

Nie jest to jednak jedyne miejsce, w jakim mogą się one znaleźć. Internetowy sklep meblowy oferuje nam niezwykle wygodne w użytkowaniu kontenerki wyposażone w kółka. Ustawienie mobilnych szafek biurowych jest zatem w tym przypadku w pełni dowolne. Jednego dnia mogą stać one pod blatem lub przy biurku, natomiast następnego zostać przesunięte na drugą stronę pokoju. Mobilne rozwiązania są polecane w szczególności tym osobom, które często zmieniają swoje miejsce pracy. Dzięki nim wszystkie najważniejsze rzeczy będą zawsze w zasięgu ich ręki. Kontenerki na kółkach takie jak kontenerek AYGO 11 sprawdzą się również wtedy, gdy lubimy regularnie odświeżać i modyfikować wystrój naszych wnętrz.

kontenerek-aygo-11

Czym kierować się przy wyborze kontenerków?

Pamiętajmy, że kontenerek to przede wszystkim element uzupełniający nasze biurko. Najważniejsze jest zatem jego idealne dopasowanie do tego mebla, tak, aby mógł się on swobodnie i bez przeszkód zmieścić pod blatem. Zbyt wysoki kontenerek zmniejsza nasze możliwości aranżacyjne, z kolei zbyt niski może okazać się niepraktyczny i niewystarczający. Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy zatem wykonać, jest dokładne zmierzenie biurka, z uwzględnieniem miejsca na nogi.

Drugą istotną kwestię stanowi rozmieszczenie i ilość wnęk do przechowywania dokumentów oraz akcesoriów. Tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Najczęściej kontenerki składają się z szuflad (kontenerek VEGAS 10), jednakże bez trudu znajdziemy na rynku również meble z drzwiczkami, a nawet pustymi przestrzeniami. Jeśli planujemy przechowywać w nich dokumenty, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce, zwróćmy uwagę na modele wyposażone w specjalne systemy zamykania.

Nie bez znaczenia pozostaje także ogólna stylistyka naszego kontenerka. Spójne i estetyczne zaaranżowanie przestrzeni biurowej wpływa pozytywnie na nasz komfort pracy oraz zwiększa motywację do wykonywania powierzonych nam zadań. Dopasowanie kontenerka do biurka, jak i wystroju całego wnętrza nie powinno schodzić zatem na drugi plan. Jeśli poszukujesz innych mebli do swojego gabinetu, znajdziesz je tutaj.