Meblościanki do małego i dużego pokoju

Meblościanki to jedne z przykładów mebli z historią oraz dowód na to, że moda nieustannie zatacza koło. Z pewnością wielu z nas kojarzy je z „babcinymi” mieszkaniami, w których należały do głównych i honorowych elementów wyposażenia salonu. Meblościanki na szeroką skalę wykorzystywano także w pokojach młodzieżowych i dziecięcych, jako idealne miejsce do przechowywania absolutnie wszystkiego. Współczesne oblicze tych mebli na przestrzeni lat uległo sporym zmianom, dlatego też dzisiaj zainteresowanie meblościankami wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Ich nowoczesny design zaskakuje na każdym kroku!

Meblościanka kiedyś a dziś

Pierwsza meblościanka powstała już w latach 40. i 50. XX wieku, jednak szczyt swojej popularności osiągnęła dopiero w latach 70. i 80. Do naszego kraju dotarła natomiast w roku 1959, aby już po kilku latach trafić do produkcji masowej. Meblościanka, uznawana w państwach zachodnich za wyjątkowo designerski mebel, u nas okazała się doskonałym sposobem na zwiększenie funkcjonalności mniejszych mieszkań i powierzchni.

Zasadniczą różnicą pomiędzy ówczesnymi meblościankami a tymi, które spotkamy dzisiaj w sklepach, jest ich forma. Meblościanki sprzed lat były ciężkie, masywne, składające się z wielu połączonych ze sobą modułów, które z założenia miały niejako „utworzyć” całą ścianę. Nowoczesne meblościanki zostały odświeżone nie tylko pod względem designu, ale właśnie samej formy. Są ergonomiczne, bardziej ustawne oraz pozwalają na większą dowolność aranżacyjną. Możemy montować je ścianka w ściankę, jak i w pewnej odległości, co nadaje całej kompozycji lżejszego charakteru. Producenci oferują nam również wiele minimalistycznych modeli, nieprzykrywających całej ściany. W poszukiwaniu najlepszych meblościanek najlepiej odwiedzić internetowy sklep meblowy.

Meblościanki do małego pokoju dziennego

Mimo zmiany wyglądu i formy, meblościanki wciąż zachowały swoją pierwotną funkcjonalność, jaką jest szansa na lepsze zagospodarowanie niewielkich przestrzeni. Osoby dysponujące stosunkowo niedużym salonem powinny zatem poważnie rozważyć zakup tego mebla. Skumulowanie wszystkich potrzebnych brył na jednej ścianie pozwoli nam na wstawienie do wnętrza większego, wygodniejszego narożnika lub kanapy bądź zastosowanie innych, wymarzonych rozwiązań. Doskonałym przykładem meblościanki do małego salonu jest https://www.meblewersal.pl/9178-mebloscianka-power-i.html. Dzięki dwóm modułom wiszącym zaoszczędzimy jeszcze więcej miejsca! Jeśli zależy nam na lekkim, reprezentatywnym salonie, będzie to idealny wybór.

Meblościanki do dużego salonu

Meblościanka to również wyposażenie, które znajdzie zastosowanie w dużym i przestronnym salonie, połączonym z jadalnią. Jeśli mamy do zaaranżowania większą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na odpowiednio większą i bardziej rozbudowaną meblościankę w postaci m.in. meblościanki AKSEL dużej.

mebloscianka-aksel-duza mebloscianka-aksel-duza

Nowoczesny design z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym współczesne, minimalistyczne aranżacje oraz ponadczasowe rozwiązania, które mimo upływu czasu nie wyjdą z mody.

Meblościanki w pokoju młodzieżowym i studenta

Nowoczesny wygląd meblościanek coraz to częściej zachęca ponadto młode osoby, które nieco zraziły się do tego elementu wyposażenia, kojarzonego głównie z wystrojem mieszkań swoich babć. Lekka, designerska meblościanka to świetny mebel do pokoju młodzieżowego oraz studenta. W ten sposób wnętrze te nabierze „dojrzałego” wyglądu, a także stanie się praktyczne i ciekawe. Osoby uczące się i studiujące powinny skoncentrować się na meblościankach z komodami lub regałami na książki, półką oraz szafką RTV. Mniejsze znaczenie będzie mieć dla nich natomiast obecność eleganckiej witryny, wykorzystywanej głównie w salonach. Funkcjonalne i modne meble znajdziemy tutaj.