Stoliki kawowe – na kawę i nie tylko

Stolik kawowy to mebel charakterystyczny w szczególności dla salonu, gdzie stanowi nieodłączny element znajdującego się tam wyposażenia. Dzisiaj jego zastosowanie może być jednak znacznie szersze i bardziej różnorodne, czemu sprzyja ogromny wybór dostępnych modeli. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób wykorzystamy tego rodzaju stoliczki!

Stolik kawowy w salonie

Pierwsze skojarzenie z pokojem dziennym – strefa wypoczynkowa, a w niej znajdujący się… właśnie stolik kawowy! Wraz z sofą lub narożnikiem tworzy on pełną, kompletną przestrzeń do relaksu, rozrywek i przyjemności. Dzięki stoliczkowi kawowemu możemy cieszyć się popołudniową kawą popijaną na kanapie, spędzać czas z rodziną na wspólnych grach lub oglądając filmy. To idealne miejsce na napoje, przekąski, piloty do TV, książki, czy innego rodzaju drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką podczas wylegiwania się na zestawie wypoczynkowym. Ich bogaty wybór oferuje internetowy sklep z meblowy.

Stoliki kawowe w niecodziennej odsłonie

Czy stoliczki kawowe to tylko stoliczki na kawę, herbatę oraz innego rodzaju smakołyki, po które sięgamy podczas np. oglądania filmów lub spotkań w większym gronie? Oczywiście, że nie!

Są to praktyczne, wielofunkcyjne meble, które mogą dzisiaj zostać wykorzystane na inne sposoby, również w samym salonie. Dodatkowy stoliczek kawowy umieszczony z boku kanapy świetnie sprawdzi się przede wszystkim w roli półeczki na książki lub gazetnika. Jeśli chcemy przeznaczyć go właśnie do tego zadania, wybierzmy model z dodatkową półką lub szufladą. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej zachowamy porządek na ławie właściwej. Od tej pory zawsze znajdzie się na niej miejsce na kubek z herbatą lub filiżankę kawy.

Stoliczek kawowy to także element wyposażenia, który nada się jako szafka lub półeczka na donice z kwiatami, pamiątki z podróży lub innego rodzaju dekoracje. Tutaj również możemy umieścić go z boku zestawu wypoczynkowego, w rogu pokoju lub dowolnym, innym miejscu, które uznamy za stosowne.

Wyższe, piętrowe stoliki kawowe wykorzystamy również w przedpokoju lub kuchni, jako stoliczki pomocnicze np. na klucze, dokumenty, czy domowe przetwory lub zioła w doniczkach.

Rodzaje stoliczków kawowych

Stoliczki kawowe muszą pasować do wystroju naszego salonu. Ważne jest jednak również to, aby odpowiadały naszym potrzebom. Przykładowo, jeśli lubimy spędzać czas w większym gronie, a przy tym mamy szczęście posiadać duży, przestronny salon, warto rozważyć podwójną ławę, taką jak https://www.meblewersal.pl/7041-lawa-delia-ii-60.html. Są to modele, które zyskują dzisiaj dużą popularność, ponieważ pozwalają na lepszą organizację oraz ułatwiają zachowanie porządku.

A jeśli o porządku mowa, to w jego utrzymaniu pomogą również stoliki z dodatkowymi półkami, wnękami lub szufladami, np. ława NORDI NL 107 w świeżym, lekkim, skandynawskim designie.

lawa-nordi-nl-107

Jakie jeszcze stoliki kawowe znajdziemy dzisiaj w sklepie meblowym? Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie także stoliki-kosze, mające druciany, metalowy korpus oraz drewniany, zdejmowany blat. W ich wnętrzu wygodnie przechowuje się m.in. książki, gazety lub koce.

Zarówno w salonie, jak i przedpokoju, możemy zdecydować się ponadto na modele takie jak stolik LIZ 50. To oryginalny, ciekawy mebel o wyższej konstrukcji, świetnie sprawdzający się w roli szafki na klucze i dokumenty, półki na dekoracje, czy stoliczka na laptop.

Do wyboru wciąż pozostają nam oczywiście klasyczne, proste ławy kawowe, które łatwo dopasujemy do każdego salonu oraz dowolnej aranżacji. Producenci oferują również wiele designerskich modeli, które poza funkcją praktyczną, staną się jednocześnie ozdobą i wyrazistym akcentem naszego wnętrza.