Eleganckie witryny – niezbędne meble w salonie i jadalni

Witryna i komoda to duet, z którym spotkamy się praktycznie w każdym pokoju dziennym. O ile drugie z nich pełnią w głównej mierze funkcję praktyczną, eleganckie witryny to element reprezentatywny tego wnętrza. Jeśli do tej pory zastanawialiśmy się, czy warto zdecydować się na witrynę w salonie, już za chwilę pokażemy, że jest to mebel o wyjątkowej roli i charakterze.

Witryna w salonie

Witryna jest meblem ściśle zarezerwowanym do pokoju dziennego lub ewentualnie połączonej z nim jadalni. Komodę z kolei możemy wykorzystać w praktycznie każdym innym wnętrzu – sypialni, pokoju dziecka, biurze, czy przedpokoju.

Bez względu na to, na jaką stylistykę salonu się zdecydujemy, witryna zawsze będzie meblem eleganckim i dostojnym. Standardowe modele posiadają częściowo przeszklone fronty oraz oświetlenie LED znajdujących się w środku półek. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej podkreślić przechowywane w jej wnętrzu przedmioty, a wieczorami zadbać o odpowiednią atmosferę.

 

Współczesne witryny, które znajdziemy w m.in. internetowym sklepie meblowym, występują w wielu odsłonach. Mogą być to meble wysokie, smukłe i wąskie, jak i nieco niższe oraz szersze, takie jak witryna PORTO niska. Jedno-, dwu-, a nawet trzydrzwiowe. Z dodatkowymi szufladami na dole lub bez. Bezuchwytowe bądź z ozdobnymi gałkami na frontach. Podtrzymywane na nóżkach lub pozbawione dodatkowych podstaw.

Jak wykorzystać witrynę w salonie?

Witryna jest meblem o reprezentatywnym charakterze. Bez względu zatem na to, jakie przedmioty będziemy w niej przechowywać, w każdym przypadku musimy pamiętać o zachowaniu pośród nich porządku. Zwłaszcza jeśli nasz mebel posiada duże przeszklenia. Aranżacja witryny powinna zostać zaplanowana tak, aby nie doprowadzić do powstania chaosu. Czasami mniej znaczy więcej, dlatego zwróćmy uwagę na to, jakie przedmioty znajdą się za jej drzwiczkami.

Witryna na zastawę stołową

Witryna to idealne miejsce przede wszystkim na elegancką, świąteczną zastawę stołową. Możemy eksponować w niej serwisy kawowe, zestawy obiadowe, a także kieliszki do alkoholi lub innych napojów.

Witryna jako biblioteczka

Innym sposobem wykorzystania witryny jest zaaranżowanie jej jako biblioteczki. Jeśli zamiast naczyń wolimy pochwalić się zbiorem książek, warto rozważyć umieszczenie ich właśnie w salonowej witrynie.

Witryna na domowe dekoracje

W witrynie przechowuje się również rozmaite ozdoby. Są to m.in. rodzinne fotografie, pamiątki z podróży, wazony, świeczniki, stylowe misy oraz wiele innych. Jeśli nasza witryna jest stosunkowo duża, możemy połączyć dekoracje z np. książkami lub zastawą stołową.

Witryna jako barek

Niewielkie w porównaniu do całej formy przeszklenie witryny LIONEL 5 świetnie sprawdzi się również w roli barku. To idealne miejsce na wyeksponowanie drogich, rzadkich trunków wraz z odpowiednimi do nich szklankami i akcesoriami.

Witryna a styl pokoju dziennego

Witryna musi oczywiście pasować do wystroju całego pokoju dziennego lub jadalni. Najczęściej wybierając meble do tych wnętrz, decydujemy się od razu na całe komplety z jednej serii. Z reguły nie mamy zatem większego problemu z jej zgraniem. Jest to najbardziej rekomendowane rozwiązanie, ponieważ witryna źle dopasowana do pozostałego wyposażenia może stracić cały urok i zaburzyć spójność naszej aranżacji. Jeśli jednak bardzo zależy nam na wyrazistym akcencie naszego salonu lub część jadalnej, skoncentrujmy swoją uwagę na m.in. efektownych meblach wypoczynkowych, oryginalnym stole jadalnym lub nietuzinkowych krzesłach pokojowych.