Domowe biuro w skandynawskim stylu

Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić domowy gabinet, z pomocą przychodzi wystrój skandynawski! Ciepły, przytulny i przede wszystkim funkcjonalny styl państw północy nadaje się idealnie do aranżacji miejsca pracy. Jak może wyglądać takie biuro? O jakich rozwiązaniach powinniśmy pamiętać, aby jak najlepiej oddać w tym pomieszczeniu skandynawski charakter?

Domowy gabinet nie musi kojarzyć się z surową, „biurową” przestrzenią, w której dominują brązowe meble, skórzane fotele i szafki zamykane na kluczyki. Prywatne miejsce do pracy może wyglądać zupełnie inaczej. Być nie tylko praktyczne, wygodne, ale i modne, klimatyczne. W takim wnętrzu czas płynie szybciej, a praca staje się dużo przyjemniejsza. Wiele inspiracji dostarczy nam internetowy sklep meblowy.

Jasne biuro w stylu skandynawskim

Styl skandynawski lubi jasną kolorystykę. Bazę powinna stanowić biel, do której w zależności od preferencji możemy dodać m.in. szarość, beż lub pastele (np. róż, fiolet, błękit, miętę). Dzięki takim barwom nasze biuro stanie się lekkie i przestronne.

Biel z dodatkiem szarości pozwoli stworzyć nam przestrzeń nowoczesną, w której z pewnością będą czuć się dobrze wszyscy mężczyźni. Beże i pastele to natomiast odcienie, które przepięknie zaprezentują się w biurach kobiecych.

Gabinet urządzony w stylu skandynawskim to także miejsce na bardziej wyraziste akcenty kolorystyczne, np. żółć, granat, czy butelkową zieleń.

Skandynawskie meble do biura

Jeśli urządzamy domową przestrzeń pracy zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego, musimy zadbać o jej funkcjonalność. W wystroju tym nie preferuje się przepychu, jak i rozwiązań, które nie są nam potrzebne. Skandynawskie meble to najczęściej bryły o prostych liniach i regularnych, geometrycznych kształtach. Przeważnie są również podtrzymywane na skośnych nóżkach. Uwielbiane połączenie to biel w towarzystwie drewna. Spotkamy się także z wyposażeniem w szarości, czy graficie.

Biurko

Wielkość biurka, czy liczba integralnych szuflad lub szafek są sprawami bardzo indywidualnymi. Jeśli do pracy nie potrzebujemy wiele, wystarczy nam np. sam komputer, możemy zdecydować się na niewielkie, zgrabne biurko bez żadnych dodatkowych systemów do przechowywania. Jeśli jednak na co dzień korzystamy z innych przyborów, nasze poszukiwania skoncentrują się na modelach nieco większych. Może być nim m.in. biurko B-151 – idealny przykład mebla w skandynawskim designie.

Krzesło

Jeśli pracujemy głównie w domu, będziemy potrzebować wygodnego i stabilnego fotela biurowego. W gabinecie skandynawskim zamiast klasycznych, skórzanych mebli, dużo lepiej zaprezentuje się równie komfortowy fotel tapicerowany, np. https://www.meblewersal.pl/7915-fotel-obrotowy-q-m1.html.

Regały

Jednym z trzech podstawowych mebli, stanowiących niezbędne wyposażenie każdego biura, są oczywiście regały. Na liczne dokumenty, książki, czy zeszyty. Ciekawych rozwiązań dostarczą nam regały częściowo otwarte, które możemy wykorzystać nie tylko na dokumentację, ale również ekspozycję ozdób. Dzięki temu zyskamy praktyczną przestrzeń na przemycenie do naszego biura kilku stylowych dekoracji. Ustawione na regale nie będą zajmować zbędnego miejsca. Idealnym przykładem takiego mebla jest regał JOKER 03.

regał joker 03

 

Dodatki do skandynawskiego biura

W stylistyce skandynawskiej spotkamy się z dużą ilością naturalnych materiałów. Drewno, rattan, czy wiklina należą do jednych z tych surowców, którymi warto wzbogacić każdą przestrzeń. Elementem ocieplającym wnętrza są także tekstylia wykonane z naturalnych tkanin, np. wełny, bawełny lub lnu. W biurze przydadzą się nam przede wszystkim zasłony i dywan. Za biurowe dekoracje posłuży ponadto m.in. roślinność w designerskich doniczkach, ciekawe oświetlenie, plakaty i obrazy, czy zegary.