Łóżka kontynentalne jeszcze do niedawna kojarzyły się nam przede wszystkim z wnętrzami inspirowanymi stylem amerykańskim, czy też wystrojem luksusowych hotelowych pokoi. Obecnie możemy jednak zauważyć, że coraz to częściej zdobią one również sypialnie w naszych domach i mieszkaniach. Sprawdźmy, jak w takim razie zaaranżować łóżko kontynentalne w sypialni i na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem!
Łóżka kontynentalne – łóżko z warstwami
Wyjątkowo miękkie, stylowe, eleganckie. Takie są właśnie łóżka kontynentalne, obok których nie sposób przejść obojętnie! Łóżka kontynentalne to łóżka warstwowe, tapicerowane, takie jak https://www.meblewersal.pl/8047-lozko-electra.html.
Takie łóżko posiada wbudowany materac (sprężynowy), umieszczony wewnątrz drewnianej skrzyni. Podtrzymuje on kolejny materac, tzw. materac górny, na który może przyjść jeszcze jedna cienka warstwa – miękki lub twardy materac nawierzchniowy, określany jako toper.
Kilka warstw o różnej grubości i sprężystości gwarantuje wyjątkowo komfortowy wypoczynek oraz doskonałe podparcie dla całego kręgosłupa. Im warstw tych będzie więcej, tym też oczywiście możemy liczyć na większą wygodę.
Do jakich sypialni pasuje łóżko kontynentalne?
Przyjęło się, że łóżka kontynentalne, tapicerowane, ze względu na elegancką, wytworną formę najlepiej prezentują się w dużych, przestronnych sypialniach. Niewątpliwie tak jest, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować zaaranżować je także w mniejszych wnętrzach. W takim przypadku wystarczy zdecydować się po prostu na nieco mniejszy model.
Łóżka tapicerowane będą także bardzo dobrym rozwiązaniem w sypialniach… bez okien! Jak to możliwe? Tego typu pokoje, w których brakuje dostępu naturalnego światła, potrzebują ciepłych, przytulnych akcentów. Jest nim właśnie luksusowe, miękkie łóżko kontynentalne, które wprowadzi do naszej sypialni dużo przyjemniejszy wystrój niż surowy model skrzyniowy. Odwiedzając internetowy sklep meblowy, z pewnością znajdziemy interesujące nas rozwiązania!
Łóżko kontynentalne a stylistyka wnętrza
Duży wybór łóżek kontynentalnych oznacza duże możliwości aranżacyjne. Tego typu meble wypoczynkowe wyglądają wyjątkowo efektownie we wnętrzach urządzonych w stylu Hampton, nowojorskim, glamour i angielskim. Będą pasować również do sypialni nowoczesnej i klasycznej. Wszystko zależy tu przede wszystkim od formy, na jaką się zdecydujemy oraz rodzaju i koloru tapicerki… o czym poniżej!
Tapicerka łóżka kontynentalnego
Tapicerka to w dużej mierze kwestia naszych indywidualnych gustów oraz oczywiście wystroju samej sypialni. Łóżko kontynentalne tapicerowane może stać się wyrazistym akcentem tego pokoju. Wtedy też pomogą nam w tym kolory energiczne, żywe lub głębokie i ciemne. To m.in. turkus, bordo, butelkowa zieleń, czy granat.
Jeśli jednak uwielbiamy jasne, klasyczne barwy, równie piękny efekt uzyskamy, wybierając biel, beż, szarość, błękit, czy delikatny róż. Jasny odcień materiału obiciowego doskonale wydobywa także wszelkie zdobienia, jakie nierzadko pokrywają wezgłowia.
Forma i wezgłowie – jakie łóżko kontynentalne wybrać?
Główne elementy determinujące wygląd łóżka kontynentalnego to wspomniane już wezgłowie oraz nóżki.
Wezgłowia różnią się między sobą zarówno wysokością, jak i kształtem oraz strukturą. Niektóre są bardzo wysokie, inne standardowe, jeszcze inne – niskie. Mogą być prostokątne, z „ostrymi” zakończeniami, jak i wykończone obłymi liniami, czasami przechodzącymi nawet w tzw. uszy. W sklepach znajdziemy także wezgłowia gładkie bądź posiadające ozdobne przyszycia, czy pikowania. Jeśli szukasz wygodnego i reprezentatywnego łóżka do swojej sypialni, sprawdź, jakie modele są dostępne tutaj.
Niektóre łóżka są również wyposażone w nóżki, które nadają całej bryle lekkości. Warto mieć jednak na względzie, że łóżko kontynentalne jest już samo w sobie stosunkowo wysokie, dlatego też dodatkowe kilka centymetrów u niskich osób może spowodować dyskomfort przy wchodzeniu i schodzeniu. Pamiętajmy także o przestrzeni tworzącej się wtedy między podłogą a łóżkiem – im niższe nóżki, tym trudniej będzie nam posprzątać tę powierzchnię.