Łóżka skrzyniowe czy tapicerowane?

Na jakość snu wpływa wiele czynników, które w różnym stopniu oddziałują na konkretne osoby. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednie łóżko, będące najważniejszym elementem każdej sypialni. To właśnie w nim spędzamy 1/3 doby, relaksujemy się po ciężkim dniu pracy oraz regenerujemy siły, aby móc sprostać nowym wyzwaniom. Nie powinniśmy zatem podchodzić do jego wyboru po “macoszemu”, a dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą i proponowanymi wariantami. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej łóżkom skrzyniowym i tapicerowanym. Czym wyróżniają się powyższe modele oraz jakie są ich zalety i wady?

Czym charakteryzują się łóżka skrzyniowe?

Łóżka skrzyniowe to klasyczne, ponadczasowe modele, które od lat zdobią nasze sypialnie. Mogą być wykonane z trwałego i długowiecznego drewna lub materiałów drewnopodobnych. Często posiadają również metalową konstrukcję, popularną we wnętrzach angielskich, gdzie przybiera bardziej zawiłą formę oraz nowoczesnych, w których dominują proste ramy.

Miejscem oferującym największy wybór łóżek skrzyniowych, jest oczywiście internetowy sklep meblowy. Znajdziemy tam łóżka małżeńskie, jak i pojedyncze, z wezgłowiem, pojemnikami na pościel, a nawet integralnymi stolikami nocnymi. Mogą być to modele tradycyjne, o subtelnych kształtach, pozbawione przesadnie dekoracyjnych zdobień lub nowoczesne, z tapicerowanym wezgłowiem i oświetleniem LED, takie jak łóżko XELO. Producenci oferują nam ponadto łóżka skrzyniowe wybarwione na biało lub szaro. Perfekcyjne wpasują się one do pomieszczeń urządzonych w lekkim, przytulnym stylu skandynawskim.

Kiedy warto zdecydować się na łóżka tapicerowane?

Jeśli poszukujemy prawdziwie królewskiego łoża, które nada naszej sypialni luksusowego charakteru i wprowadzi do niej przytulny klimat, świetnym rozwiązaniem okażą się łóżka tapicerowane! To niesamowicie wygodne i eleganckie modele, posiadające wiele atutów, które zachwycą wszystkich miłośników błogiego wypoczynku.

Łóżka tapicerowane są dostępne w bogatej palecie tkanin obiciowych. Możemy wybierać nie tylko spośród przepięknych kolorów, ale również różnorodnych gatunków tekstyliów. M.in. materiałów plamoodpornych, łatwych w czyszczeniu, przyjaznych zwierzętom lub bezpiecznych dla alergików. Ze względu na optymalną wysokość brył, zarówno wstawanie z łóżka, jak i kładzenie się do niego nie będzie sprawiało żadnych problemów.

Charakterystycznym elementem łóżek tapicerowanych jest wezgłowie, pełniące aż trzy funkcje. To nie tylko fantastyczny element dekoracyjny, ale ponadto wygodne oparcie dla kręgosłupa oraz sposób na zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniami. Modelem posiadającym wyjątkowo atrakcyjne wezgłowie, układające się w charakterystyczną jodełkę jest łóżko NEVADA.

Miękkie obicia zapewniają najwyższy komfort w trakcie wypoczynku, a przy tym doskonale chronią przed urazami i uderzeniami. W odróżnieniu od łóżek skrzyniowych nie znajdziemy tu twardych brzegów lub ostrych krawędzi. Są to zatem meble bezpieczne dla dzieci, lubiących o poranku odwiedzać rodziców.