Elegancki barek do salonu

Czy barek w salonie to wciąż popularny trend, czy też rozwiązanie, które spotkamy dziś jedynie w nielicznych domach? Specjalny mebel do przechowywania trunków oraz szklanek i kieliszków z pewnością nie jest obecnie standardem. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowaliśmy z niego w sposób całkowity. To świetnie uzupełnienie wnętrz utrzymanych w klasycznym stylu, w których dominują klimatyczne, drewniane meble oraz ciepłe, przytulne dodatki. Barek możemy spotkać ponadto w pokojach dziennych urządzonych w nowoczesnej stylistyce. Rzadko kiedy zetkniemy się z nim natomiast w mieszkaniach loftowych, industrialnych lub zaaranżowanych zgodnie z zasadami minimalizmu. Jeśli jednak zdecydujemy się na barek w swoim salonie, przed jakim wyborem staniemy?

Luksusowy barek w nowoczesnym salonie

Idealnym miejscem na ustawienie barku jest oczywiście salon. To reprezentatywna przestrzeń każdego domu, w której spotykamy się z rodziną i bliskimi. Elegancki barek, w którym zaprezentujemy nasze najlepsze trunki, perfekcyjnie uzupełni zatem charakter tego wnętrza. Na jakie modele warto się zdecydować, gdy chcemy utrzymać nowoczesną stylistykę naszego pokoju?

Nowoczesne meble do salonu to przede wszystkim bryły o regularnej, geometrycznej formie oraz oszczędnych dekoracyjnych aplikacjach. Mogą posiadać matowe lub połyskujące fronty, a ich wybarwienie najczęściej utrzymane jest w bieli, szarościach lub połączeniu tych kolorów z drewnem.

Poszukując wymarzonego barku, mamy do wyboru dwa podstawowe warianty:

  • Barek zabudowany
  • Barek z przeszkleniami oraz oświetleniem LED

Na pierwszy z wariantów warto zdecydować się, gdy dysponujemy salonem o większym metrażu lub w naszym pokoju posiadamy już meble z witrynami. Druga z możliwości to doskonały wybór do niewielkich wnętrz, które dzięki przeszkleniom i punktowemu oświetleniu ulegną optycznemu powiększeniu. Może być to m.in. barek LOFT 12, z częściowo białymi frontami i nowoczesnym systemem otwierania drzwiczek, pozbawionym tradycyjnych uchwytów. Co więcej, taki model od razu ukazuje swoją zawartość, bez konieczności otwierania szafek i wyciągania poszczególnych napojów.

Elegancki barek do tradycyjnego pokoju

Barki wykonane w stylistyce klasycznej to meble eleganckie i urokliwe, które perfekcyjne wpasowują się w charakter tradycyjnych pokojów dziennych. W niektórych przypadkach mogą przenieść nas w historyczne czasy i pozwolić poczuć się niczym na prawdziwych dworskich salonach. Za ich sprawą możemy ponadto wprowadzić do naszych wnętrz namiastkę egzotycznego klimatu. Jest to znamienne m.in. dla barków barkowych, kolonialnych lub prowansalskich, takich jak komoda PROWANSJA barek. Tutaj również, w zależności od indywidualnych preferencji, do naszego wyboru pozostawiono modele zabudowane lub ze szklanymi witrynami.

Barki w stylistyce retro najczęściej spotykane są w kolorze ciemnego drewna wenge z widocznym usłojeniem. Niektóre z nich mogą być dodatkowo stylizowane, poprzez ozdobne aplikacje i frezy na frontach oraz profilowane nóżki.

Barek na kółkach

Bogaty wybór barków do salonu oferuje nam również internetowy sklep meblowy. Jest to miejsce, w którym poza tradycyjnymi meblami, znajdziemy również barki na kółkach w różnej stylistyce. Najczęściej składają się one z górnego blatu, znajdujących się pod spodem półek oraz praktycznego uchwytu do prowadzenia. To rozwiązanie cieszące się dużą popularnością w restauracjach oraz domach przyjęć, pozwalające na wygodne częstowanie gości szampanem lub innymi trunkami. Jeśli w naszym domu nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca na klasyczny barek, możemy pokusić się właśnie o taki model. Jest on zdecydowanie bardziej ustawny i funkcjonalny. Na co dzień może służyć nam bowiem jako stoliczek lub półka.