Domowe biuro- jak urządzić miejsce do pracy?

Każdy z nas, niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje, potrzebuje w swoim domu dodatkowej przestrzeni biurowej. Może być to osobny pokój zagospodarowany na profesjonalny gabinet lub też niewielki kącik, wydzielony w sypialni lub salonie. Bez względu na to, gdzie zlokalizowane jest nasze miejsce robocze oraz jaka jest jego wielkość, zawsze powinniśmy pamiętać o wyposażeniu go w kilka podstawowych elementów. Jak zatem sprytnie urządzić swoje domowe biuro oraz stworzyć z niego dobrze i wygodnie zorganizowaną przestrzeń?

To, w jaki sposób zaaranżujemy nasze miejsce pracy, w dużej mierze zależeć będzie od specyfiki wykonywanego zawodu. Niektórym wystarczy niewielkie biurko na laptop, inni natomiast nie obejdą się bez dodatkowych skrytek do przechowywania dokumentów, takich jak szuflady i regały, a także osobnego miejsca siedzącego dla Klientów.

Domowe biuro w oddzielnym pokoju

Na stworzenie biura w oddzielnym pokoju mogą pozwolić sobie przede wszystkim osoby zamieszkujące domy jednorodzinne. W takim przypadku nie ogranicza nas nic, poza ewentualnym budżetem, który chcemy przeznaczyć na nasz prywatny gabinet.

W centralnym punkcie umieśćmy oczywiście biurko. Minimalna szerokość dla osoby dorosłej to 130 cm szerokości, ok. 72 cm wysokości oraz ok. 85 cm głębokości. Internetowy sklep meblowy to miejsce, w którym znajdziemy zarówno proste modele, takie jak biurko SILVIO 110, jak i bardziej rozbudowane, wyposażone w dodatkowe szafki i szuflady.

Nie powinniśmy ponadto zapomnieć o pojemnym regale, dzięki któremu nasze dokumenty zawsze pozostaną uporządkowane i łatwo dostępne. Domowy gabinet to także idealne miejsce na klimatyczną biblioteczkę. Jeśli jesteśmy wielbicielami książek, możemy zatem wyposażyć nasz pokój w dodatkowe witryny do ich przechowywania oraz wygodną kanapę.

Home office- kącik w sypialni lub pokoju dziennym

Nawet jeśli nasza przestrzeń życiowa nie należy do największych, starajmy się nie rezygnować z wygodnego miejsca do pracy. Nie jest nim kanapa, podłoga, czy też łóżko, a odpowiednie biurko lub stół.

Kompaktowe modele znajdziemy oczywiście w internetowym sklepie meblowym. Na uwagę zasługuje zgrabne biurko KENDO 01, wyposażone w pojemną szufladę. Niewielkie powierzchnie możemy ponadto zagospodarować półkami ściennymi na dokumenty i książki, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Na efektywność naszej pracy wpływają również warunki, w jakich wykonujemy swoje obowiązki. Z pewnością zdecydowana większość z nas ma problemy ze skupieniem się, kiedy w tym samym pomieszczeniu przebywają inni domownicy lub włączony jest w nim telewizor, lub radio. Sytuacja taka najczęściej ma miejsce, gdy nasz kącik biurowy znajduje się w salonie. W takim przypadku powinniśmy koniecznie wydzielić naszą przestrzeń roboczą, wykorzystując do tego m.in. regał na książki (regał LOFT 28) lub mocowaną do sufitu gustowną zasłonę.