Czego unikać podczas urządzania sypialni?

Nieodpowiednia kolorystyka ścian, która wprawia w rozdrażnienie i wywołuje u nas chęć jak najszybszych zmian? A może zbyt mało miejsca do przechowywania ubrań, które tworzą niepożądany bałagan? Z pewnością wielu z nas podczas urządzania własnej sypialni zdarzyło się podjąć kilka nie do końca przemyślanych decyzji. Jakich błędów powinniśmy się zatem wystrzegać, planując prywatną przestrzeń wypoczynkową?

Źle dobrany kolor ścian

To jeden z powszechnych błędów, jednakże łatwy do naprawienia. Nieodpowiedni kolor ścian nie tylko może przyczyniać się do problemów z zasypianiem, ale również powodować rozdrażnienie, dekoncentrację oraz zakłócać efektywny wypoczynek. Są to reakcje naszego organizmu, wynikające z zastosowania zbyt ciemnych lub zbyt jaskrawych kolorów, jak i wzorzystych tapet. Intensywne żółcie, pomarańcze, krzykliwy niebieski lub głęboki bordo nie są barwami właściwymi do sypialni. Oczywiście nie oznacza to, że musimy ograniczać się jedynie do bieli lub szarości. Do wyboru pozostają jeszcze beże, brązy oraz przepiękne pastele, które doskonale prezentują się z wyrazistymi dodatkami.

Brak miejsca do przechowywania ubrań i akcesoriów

Jeśli nie posiadamy pomieszczenia służącego za osobną garderobę, wtedy miejscem do przechowywania ubrań staje się oczywiście sypialnia. Warto zadbać o jej wyposażenie w pojemne i funkcjonalne zamykane szafy i komody, w których pomieścimy naszą odzież oraz pozostałe akcesoria. W ten sposób w intymnej strefie wypoczynkowej unikniemy chaosu i nieładu, a problem bałaganu rozwiąże się sam. Do mniejszych wnętrz najlepszym rozwiązaniem będą szafy z drzwiami przesuwanymi, takie jak szafa 180 BETA 56, gwarantujące ogrom miejsca do przechowywania. Najczęściej modele te są również wyposażone w zewnętrzne lustro, które dodatkowo powiększy naszą przestrzeń. W większych sypialniach znajdziemy również miejsce na komodę. W zależności od dostępnej powierzchni możemy zdecydować się na wysokie bryły z szufladami, takie jak komoda XELO 62 lub szerokie komody z szafkami i szufladami.

Sypialnia bez charakteru

Urządzając i dekorując sypialnię, pamiętajmy, że jest to nasza własna, osobista przestrzeń. Oaza spokoju i wyciszenia się, a także miejsce wymarzonego wypoczynku po męczącym dniu. Warto zadbać zatem o jej nietuzinkowy wystrój, który odzwierciedli nasze upodobania i osobowość. Coraz to częściej możemy spotkać się z sypialniami, które nie są złożone tylko i wyłącznie z jednego kompletu, a z elementów należących do różnych serii. Jest to znakomity sposób, aby nadać wnętrzu wyrazistego charakteru oraz skutecznie przełamać panującą w nim nudę. Nie bójmy się eksperymentować! Doskonałe i przepiękne inspiracje znajdziemy w internetowym sklepie meblowym, gdzie czekają na nas rozmaite meble i dodatki w dowolnej stylistyce.

Nieodpowiednio umiejscowione oświetlenie

Złe oświetlenie potrafi zepsuć nawet najpiękniejszą sypialnię. Zarówno zbyt słabe, zgaszone, jak zbyt intensywne i rażące po oczach światło nie są tu pożądanym rozwiązaniem. W sypialni, poza lampą sufitową, powinny znaleźć się również lampki nad łóżkiem umożliwiające czytanie oraz lampa stojąca. Bardzo ważną kwestią jest ponadto rozmieszczenie włączników światła. W sypialni świetnie sprawdzi się wyłącznik schodowy, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie obsługiwać nasze oświetlenie na wejściu oraz przy łóżku.