Krótki odpoczynek w ciągu dnia podnosi naszą efektywność oraz pozwala zebrać siły do zrealizowania wszystkich zaplanowanych zadań. Najczęściej na szybką drzemkę wybieramy nie łóżko, a wygodne meble tapicerowane w salonie. Modelem, który znajdziemy dzisiaj w wielu domach, jest narożnik modułowy. Sprawdźmy zatem, co wyróżnia te rozwiązanie oraz na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego zakupu, aby jak najlepiej dopasować go naszych potrzeb!
Czym jest narożnik modułowy?
Narożnik modułowy to mebel wypoczynkowy składający się z kilku modułów, których wybór należy do nas. Oznacza to, że zyskujemy wpływ na ostateczny wygląd i układ bryły, np. zestawienie w kształcie litery „U” lub „L”. Możemy również dopasować oferowane rozwiązania do naszych potrzeb i warunków, jakie stwarza wnętrze. Idealnym przykładem serii modułowej jest https://www.meblewersal.pl/687-kolekcja-laroni.
Wybierając narożnik modułowy, decydujemy nie tylko o jego kolorze oraz rodzaju tkanin obiciowych, ale także tym, czy będzie on w wersji lewo lub prawo-stronnej. Są to ponadto meble wyposażone w funkcje spania, pojemniki na pościel, dodatkowe pufy w bokach, czy też regulowane/unoszone zagłówki. Oczywiście wybór konfiguracji w każdym przypadku może być inny. Nie musimy wybierać opcji spania, czy też dodatkowego modułu z bokiem. Gdzie w takim przypadku powinniśmy szukać idealnych dla siebie narożników modułowych? Ich największy wybór oferuje internetowy sklep meblowy. To miejsce, w którym od razu możemy zapoznać się ze wszystkim dostępnymi elementami, należącymi do jednej kolekcji.
Czym kierować się przy wyborze narożnika modułowego?
Kupno narożnika modułowego jest czynnością prostą i trudną jednocześnie. Prostą, ponieważ dostępne moduły pozwalają stworzyć bryłę idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań i rodzaju wnętrza. Nie musimy zatem stresować się, że wybrany mebel okaże się nieodpowiedni – to my decydujemy o każdej części. Trudną, ponieważ wybór elementów może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Od czego więc zacząć?
- Jeśli urządzamy pokój od tak zwanego „zera”, stwórzmy jego dokładny projekt. W ten sposób dowiemy się, ile miejsca po wstawieniu wszystkich mebli pozostanie na narożnik modułowy. Narożnik może zostać umiejscowiony zarówno na środku przestronnego salonu, jak i przy ścianie, zagospodarowując w ten sposób np. wolny róg.
- Bardzo ważne jest także ustalenie naszych potrzeb. Czy zależy nam na obszernym meblu, na którym z łatwością pomieszczą się często zapraszani goście, czy potrzebujemy czegoś znacznie mniejszego, kameralnego? Rozmiar zawsze będzie uwarunkowany nie tylko wielkością pokoju, ale i ilością jednocześnie korzystających z mebla domowników.
- Pamiętajmy, że osoby o niskim wzroście lepiej wypoczną na narożniku płytkim. Wysocy będą natomiast potrzebować siedziska głębszego, które podtrzyma ich uda. Podobna sytuacja dotyczy oparcia. Jeśli wzrost domowników jest bardzo zróżnicowany, wybierzmy narożnik z regulowanymi zagłówkami.
- W ciągu dnia lubimy wypoczywać w pozycji leżącej lub często odwiedzają nas znajomi z daleka? A może nasz pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję sypialni? Jeśli tak, to bez wątpienia potrzebny nam jest narożnik modułowy z funkcją spania! Taką opcję oferuje https://www.meblewersal.pl/656-kolekcja-metro.
- Poza ilością modułów oraz ich rozstawieniem, zwróćmy także uwagę na wygląd zewnętrzny, a dokładniej rodzaj tkanin tapicerowanych. Często użytkowane narożniki, zwłaszcza przez dzieci lub zwierzęta powinny odznaczać się odpowiednimi właściwościami. Komfort korzystania z mebli zwiększą materiały odporne na plamy, ścieranie i mechacenie, łatwe w czyszczeniu, czy też niepodatne na zadrapania zwierzęce.