Jak funkcjonalnie urządzić niewielki pokój dzienny?

Urządzenie niewielkich rozmiarów salonu to zdecydowanie jedno z większych wyzwań aranżacyjnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest pogodzić liczne funkcje, które spełnia każdy pokój dzienny: gościnną, wypoczynkową, reprezentatywną, sypialnianą. Jest to szczególne miejsce zarówno dla domowników, jak i rodziny oraz przyjaciół, dlatego też odpowiednie wyposażenie wpływa na funkcjonalność całego wnętrza. Mamy nadzieję, że poniższe wskazówki i porady ułatwią Wam to zadanie!

Praktyczne meble do małego salonu

Niewielki pokój dzienny wymaga wielu kompromisów. Często jesteśmy zmuszeni zrezygnować z rozwiązań, które skradły nasze serca i wybrać z pozoru mniej atrakcyjną z dostępnych opcji. Nie taki jednak diabeł straszny, jak go malują! W internetowych sklepach meblowych znajdziemy szereg rewelacyjnych sposobów na funkcjonalne, a zarazem designerskie urządzenie salonu.

Poszukując mebli do przestrzeni wypoczynkowej, zwróćmy uwagę na ich wielofunkcyjność. Przykładowo, zamiast stolika kawowego na stabilnych nóżkach możemy zdecydować się na model wyposażony w kółka i dodatkową szafkę, taki jak stolik BOTA 98! Znakomitym wyborem będzie również rozkładana sofa z funkcją spania oraz pufa wyposażona w schowek.

Meble do salonu powinny także wprowadzać do wnętrz harmonię oraz nie zabierać zbyt dużo przestrzeni. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą niskie meble, które optycznie powiększą i poszerzą nasz pokój. Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem jest wybór jednego z gotowych kompletów, takiego jak nowoczesny zestaw Irma 5. Należy unikać natomiast dużych różnic wysokości pomiędzy poszczególnymi modelami, ponieważ mogą one zaburzyć porządek aranżowanego wnętrza.

Zadbaj o wykończenie

Oczywiście odpowiednie umeblowanie to klucz do sukcesu, jednakże nie możemy zapominać o umiejętnie dobranych dodatkach oraz elementach, które w połączeniu z wyposażeniem stworzą zachwycający obraz. Do powiększenia salonu możemy wykorzystać jasne farby, w odcieniach bieli, szarości oraz beżu. Taka kolorystyka doskonale sprawdzi się także w przypadku mebli! Efekt optycznego poszerzenia naszej przestrzeni wypoczynkowej osiągniemy również poprzez wykorzystanie luster oraz punktowego oświetlenia, które zadba dodatkowo o nastrojową atmosferę.